Школа майстерності Світлани Долеско

Матеріал з Кафедра журналістики
Перейти до: навігація, пошук

Найяскравішими враженнями від минулого навчального року для багатьох студентів-журналістів ННІМВ НАУ було спілкування з Генеральним директором Центру Української Культури та Мистецтва Світланою Долеско. Спочатку вона провела майстер-клас з продюсування культурно-мистецьких заходів, вітчизняного декоративно-прикладного мистецтва у різних засобах масової інформації. А потім - цикл тренінгів.

Dolesko1.jpeg

Мистецтво: минуле чи майбутнє?

Dolesko2.jpeg

Чи важливим є вивчення культури різних народів, чи це залишається минулим, на яке не варто звертати увагу?

Dolesko3.jpeg

На це питання відповіла Світлана Долеско – директор центру української культури та мистецтв, яка завітала до Національного авіаційного університету з триденним майстер-класом для студентів. Другий день занять був неймовірно цікавим та просвітницьким. Тема стосувалась доби Відродження. На ввімкненому проекторі змінювались зображення, нам демонстрували світові шедеври мистецтва. Особливо детальний був розгляд картини «Портрет подружжя Арнольфіні».

Dolesko4.jpeg

- Відкрита рука – це символ довіри, персик – непорочності. А чоловік на полотні стоїть босим, тим самим символізуючи те, що він більше не одружиться. І запам’ятайте мистецтво Ван Ейка – це примітивізм, - промовляла Світлана, а дівчата швидко шкрябала олівцями на папері, боячись пропустити бодай одне слово.

Dolesko5.jpeg

Напевне, це для них нова інформація. Вивчення минулого, на жаль, не популярне серед сучасної молоді. Але як ми можемо мати майбутнє, не значи минулого. Неможливо розвивати культуру наступного віку, не знаючи хоч приблизно минулої доби. Знання світової культури, перш за все, розвивають загальні знання та кмітливість. Саме з цією метою і була організована ця зустріч, яка з великим успіхом прийнялась серед студентів.

Dolesko6.jpeg

- Святих не можна було зображувати в одежі. Цим і характерна доба Відродження. А ось в традиційному більший посил йде на духовність. Це і є спільне цих різних епох, - продовжувала пані Світлана.

Dolesko7.jpeg

За цим пішли коротенькі презентації про сучасних художників та їхні роботи. Особливо всіх вразила картина «Чарлі» Іллі Чічкана, на якій була зображена горила в шкіряній куртці. Це викликало навіть посмішки на обличчях трохи стомленої молоді. В завершальній частині демонструвались роботи Олега Голосія, Олега Галицького та Максима Мамсікова, котрі були не менш захоплюючими та вражаючими.

Dolesko8.jpeg

Головний урок, який винесли присутні з лекції Світлани Долеско – це те, що потрібно дивитись, слухати та читати якомога більше. Вивчення історії культури стелить м’яку стежку до культури майбутнього!


Катерина Швачко

Dolesko9.jpeg

Dolesko10.jpeg

Dolesko11.jpeg

Dolesko13.jpeg

Dolesko14.jpeg

Dolesko15.jpeg

Dolesko16.jpeg

Dolesko12.jpeg

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Перегляди
Дії
Навігація
ПРО КАФЕДРУ
НОВИНИ
ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
АБІТУРІЄНТАМ
СТУДЕНТАМ
МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
МАЙСТЕР-КЛАСИ
КОНФЕРЕНЦІЇ, ТРЕНІНГИ
ГРАНТИ, СТИПЕНДІЇ
ВИПУСКНИКИ КАФЕДРИ
ВАЖЛИВО ЗНАТИ
ВІДЕО
ВИДАННЯ КАФЕДРИ
АРХІВ НОВИН
КОНТАКТИ
Інструменти