ВИДАННЯ КАФЕДРИ

Матеріал з Кафедра журналістики
Перейти до: навігація, пошук
Словник медійних перифразів ХХІ ст.
Словник.png

Словник медійних перифразів ХХІ ст. / уклад. Я. В Козачок, В. М. Васильченко, І. А. Костюк [та ін.]. – К. : НАУ, 2014. – 152 с.

Пропонований словник являє собою колективну працю науково-педагогічних працівників і студентів кафедри журналістики Національного авіаційного університету. У ньому зібрано яскраві перифрази медійної сфери соціальної комунікації ХХІ ст., а також творчі спроби майбутніх журналістів. Для науковців, викладачів, журналістів, студентів, усіх, кого цікавлять питання мови ЗМІ.

FaкiR
Факір.png

Васильченко В’ячеслав. FaкiR : детективний роман / В. М. Васильченко. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2014. –  396 с.

Дипломант Міжнародного літературного конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей «КОРОНАЦІЯ СЛОВА» (2014)

Новий роман із серії пригод Богдана Лисиці – ретроспективний. Саме в ньому й «народився» майбутній професор-детектив. Тоді ж він був усього лиш молоденьким аспірантом…

…Початок 90-х років. У Греції підступно пограбовано доньку мільйонера. Вкрадено її незліченні коштовності. Викрадача знаходять мертвим. Поруч – напис його ж кров’ю: «Містер Чужі Обличчя». Хто він, цей таємничий «містер», і які сюрпризи приготували йому «коштовності Пенелопи», належить дізнатися киянину і лондонцю, що випадково опинилися «в тому місці і в той час»…

АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СОЦІАЛЬНИХ КОМУНІКАЦІЙ
Aktproblemy.jpg
  • Рік видання: 2014
  • Кількість сторінок: 128

Матеріали студентської наукової конференції

22 травня 2014 року

Теорія і методика журналістської творчості. Інтегрований навчальний посібник
150px-Титпосібник.jpg
  • Рік видання: 2012
  • Кількість сторінок: 172

Інтегрований навчальний посібник «Теорія і методика журналістської творчості» становить колективну працю науково-педагогічних працівників кафедри журналістики Національного авіаційного університету. Висвітлюються питання, пов’язані з журналістським менеджментом, аспектами організації практичних занять з жанрологічних дисциплін в контексті міжпредметної координації з лінгвістичними та літературознавчими предметами, традиційним і новаторським у репортажному жанрі, професійною спеціалізацією журналіста, українською телережисурою, мовностилістичною інфраструктурою журналістського тексту тощо. Призначений для науковців і викладачів, що працюють у сфері підготовки журналістських кадрів, а також студентів.


Наукові записки кафедри журналістики
150px-Тит.jpg
  • Рік видання: 2012
  • Кількість сторінок: 92

У збірнику наукових праць висвітлено актуальні теоретичні та методологічні проблеми журналістської діяльності вітчизняних та зарубіжних ЗМІ, питання професійної, мовної та культурологічної підготовки майбутніх працівників в сучасних умовах.

Для творчих працівників редакцій ЗМІ, викладачів кафедр соціальної комунікації, науковців, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів напряму «Соціальна комунікація».

В’ячеслав Васильченко. Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки : детективний роман з елементами містики
150px-Obkladunka vasylchenko2 front.jpg
  • Рік видання: 2012
  • Кількість сторінок: 336

У розпалі літо. Поблизу Києва відбуваються таємничі вбивства жінок, слід від яких тягнеться у давню легенду про вовкулаку. Богдан Лисиця, київський професор словесності, працюючи на прохання свого товариша – головреда газети «Презумпція» – кореспондентом, паралельно займається пошуком убивці й написанням статей про це. Розплутуючи клубок неординарних загадок, професор починає розуміти, що все насправді не так, як здається на перший погляд. І опиняється у вирі таємничих подій та небезпечних пригод… (http://kassiopeya.com/dvorushniki-abo-evangelie-vid-vovkulaki.html)


Наукові записки кафедри журналістики
150px-V15.jpg
  • Рік видання: 2011
  • Кількість сторінок: 86

У новій збірці наукових праць викладачів та студентів кафедри журналістики НАУ висвітлюються актуальні теоретичні та методологічні проблеми журналістської діяльності вітчизняних та зарубіжних ЗМІ, проблеми професійної, мовної та культурологічної підготовки майбутніх працівників ЗМІ у сучасних умовах.

Збірка пропонується до уваги творчих працівників редакцій ЗМІ, викладачів кафедр соціальної комунікації, науковців, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів напряму «Соціальна комунікація».

Збірка студентських наукових робіт кафедри журналістики
150px-V16.jpg
  • Рік видання: 2009
  • Кількість сторінок: 44

У першій збірці наукових робіт студентів спеціальності «Журналістика» НАУ висвітлюються актуальні теоретичні та методологічні проблеми журналістської діяльності у вітчизняних та зарубіжних ЗМІ, проблеми професійної, мовної та культурологічної підготовки майбутніх працівників ЗМІ у сучасних умовах.

Збірка пропонується до уваги творчих працівників редакцій ЗМІ, викладачів кафедр соціальної комунікації, науковців, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів напряму «Соціальна комунікація».

Зміст

В’ячеслав Васильченко. Грамотність українського мовлення – П’ятдесят карток-комплексів: Навчальний посібник

150px-Vyd 1.jpg
  • Рік видання: 2010
  • Кількість сторінок: 128

Пропонована книга є продовженням виданого у 2005-му і 2006-му роках посібника, що був першою спробою автора саме так подати матеріал і організувати роботу з ним. Час виправдав доцільність і переконав у результативності цієї ідеї, зацікавленості студентів у роботі з матеріалом такого типу.

Посібник уміщує завдання на різні типи мовних норм, виконання яких збагатить лексичний та фразеологічний запас мовця, покращить його знання орфографії та граматики.

Мета посібника — допомогти у вдосконаленні практичного рівня володіння українським літературним мовленням. Він адресований як викладачам української мови, так і всім тим, хто хоче наблизити своє мовлення до літературного.

В’ячеслав Васильченко. Українське мовлення. 100 самодиктантів для роботи над удосконаленням писемної грамотності: Навчальний посібник

150px-Vyd 2.jpg
  • Рік видання: 2010
  • Кількість сторінок: 160

Багатофункціональний навчальний посібник з текстами різнобічного пізнавального характеру створено для використання під час організації самостійної роботи з поліпшення писемної грамотності, самостійної підготовки до вдалого написання навчальних, контрольних та екзаменаційних диктантів, навчального процесу в аудиторії з використанням роздаткового матеріалу, а також як звичайного збірника диктантів.

Посібник стане у пригоді студентам, учителям, викладачам, а також усім, хто хоче навчитися грамотно писати і успішно скласти письмові екзамени.


В’ячеслав Васильченко. Грамотність українського мовлення. 50 карток-комплексів

150px-Vyd 3.jpg
  • Рік видання: 2005, 2006
  • Кількість сторінок: 124

Пропонований посібник спрямовано на практичний рівень володіння українським літературним мовленням і адресовано як викладачам української мови, так і всім тим, хто хоче самостійно поліпшити своє мовлення, зробити його таким, що відповідає літературним нормам. Посібник уміщує завдання на різні типи мовних норм, виконання яких збагатить лексичний та фразеологічний запас, покращить орфографічні та пунктуаційні вміння, зробить вправнішою граматику.




В’ячеслав Васильченко. Українське мовлення. Крок у грамотність. 50 комплексів для тестової перевірки знань та самопідготовки

150px-Vyd 4.jpg
  • Рік видання: 2005
  • Кількість сторінок: 240

Грамотність – ахіллесова п’ята багатьох людей. Проте бути грамотною людиною – гостра необхідність сьогодення. Зробити менш вразливим це місце хочуть багато хто, однак вдається це далеко не кожному, адже стати грамотним – не так уже й легко: у школі вчитель працює з цілим класом і приділити увагу кожному змоги практично не має. Залишається... збагатити свою бібліотеку пропонованою книгою. Завдання посібника – допомогти усім, хто бажає самостійно оволодіти писемним та усним мовленням. Успіху досягне той, хто, крім потреби, має ще й бажання та силу волі. Завдання можна виконувати як з навчальною метою, так і з метою комплексної тестової перевірки знань. Посібник розрахований на всіх, хто хоче навчитися грамотно писати і говорити.


Юридичні документи: правила укладання та оформлення

150px-Vyd 5.jpg

Автори: В’ячеслав Васильченко, Марія Васильченко, Олена Доценко

  • Рік видання: 2011
  • Кількість сторінок: 552
  • ISBN: 978-966-10-0396-4
  • Формат: 60x84/16
  • Обкладинка: М’яка

Сьогодення важко уявити без документів, зокрема юридичних. Особливої актуальності питання документотворення та документообігу набувають для тих, чия професійна діяльність безпосередньо пов’язана зі згаданими процесами. Пропонований посібник дасть змогу: 1) знати: основні теоретичні поняття, пов’язані з процесами творення та функціонування документів; загальні та спеціальні функції документа; вимоги до укладання документів; основні особливості нотаріального справочинства; правову базу, що забезпечує уніфікацію та стандартизацію процесів документотворення та документообігу в Україні; норми технічного оформлення реквізитів документа, їх поєднання та логічного узгодження; правила укладання документів; стандарти посвідчення документів, надання їм юридичної сили; 2) вміти: визначати класифікаційні ознаки документів; оформляти реквізити документів; редагувати та укладати документи різних типів відповідно до чинних правових, мовних і технічних норм.

Для студентів вищих навчальних закладів, юристів-практиків та усіх, хто хоче навчитися вправно і швидко укладати юридичні документи.

В’ячеслав Васильченко. «Гаудеамус» в исполнении смерти, или Vivant, professores.

150px-V6.jpg

Роман. – Рівне: Волинські обереги, 2007. – 262 с.

Киевский профессор-филолог Богдан Лисица по приглашению своего давнего друга профессора Сорбонны Антуана Робера прибывает в Париж на международную научную конференцию, посвященную юбилею известного французского ученого и писателя Патрика Сиррениуса, роман которого, изданный уже после смерти метра, пользуется особой популярностью.

Вокруг конференции и имени мсье Сиррениуса начинают происходить странные и загадочные вещи: то в газетах появляются статьи, ставящие под сомнение его авторство, то по ритуалу, описанному в романе, начинают гибнуть люди, знавшие юбиляра. Начав вместе с Робером и его двоюродным братом – офицером полиции – Фабьеном расследование этого неординарного дела, профессор Лисица оказывается в центре опасных приключений…


Бурлакова Ірина - «Ми у руці тримаємо тільки зерна»

150px-V7.jpg

«Ми у руці тримаємо тільки зерна…»: новелістіка на тлі маніфестацій МУРу: монографія. – К. : приватний видавець Якубець А.В., 2010. – 360 с. ISBN 978-966-96784-7-8

У монографії розкриваються питання становлення та розвитку української літератури за межами материкової України, зокрема період мистецького Українського Руху. На матеріалі творчості таких письменників, як І. Костецький, Ф. Дудко, Ю. Клен, С. Парфенович, В. уральський та ін. докладно розглядаються актуальні для сучасного українського літературознавства питання розвитку жанру новели, простежується динаміка становлення української малої пози означу вального періоду.




Рижко Олена «Карнавал триває» Роман

150px-V8.jpg
  • Рік видання: 2008
  • Кількість сторінок: 248
  • ISBN: 978-966-359-229-9
  • Формат: 75х90 1/32
  • Обкладинка: тверда

Анотація:

Самотня жінка у великому чорно-білому світі. Її життя – це філософія, це прелюдія, що спинилася на високій ноті, бо вона сама себе не знає, шукає і не знаходить. Її релігія – любов, а її бажання – бути «галактикою» для того єдиного, водночас реального і нереального. Але... «День як день, тільки ти чомусь сама...»

Рижко Олена «Рубаї в українській поезії: від канонізованої строфи до полі жанру» Монографія

150px-V9.jpg
  • Рік видання: 2005
  • Кількість сторінок: 252
  • ISBN: 966-8299-20-5
  • Формат: 60х84/16
  • Обкладинка: тверда

Анотація:

Монографія є першою спробою виокремлення й спеціального дослідження історії появи й еволюції перських катренів – рубаїв – в українській поезії. Обґрунтувано твердження, що це строфа, яка набула в українських варіантах ознак жанру, отже, утвердилася спочатку як строфожанр, а згодом – як жанр і поліжанр медитативної лірики. Досліджено передумови поширення рубаїв у нашій поезії. Проаналізовано тематику, проблематику й поетику рубаяни Д. Павличка як прикладу найбільш досконалого побутування рубаїв в українській поезії, визначено питому частку її у творчості поета й роль у строфожанровому збагаченні вітчизняного письменства. Виділено рівні інтертекстуальних зв’язків між рубаями Д. Павличка й інших українських поетів. Здійснено аналіз текстів рубаїв під кутом зору канону/деканонізації, окреслено ідіостилістичні особливості їх та новації. Висвітлено рецепцію в українській літературі поезії народів Сходу загалом і рубаїв О. Хайяма зокрема. Досліджений масив рубаїв осмислюється в контексті українського віршознавства й інтерпретується як одне з джерел ідейно-тематичного та жанрово-стилістичного збагачення й оновлення літератури.

Рижко Олена «Стилістика української мови. Практикум» Навчальний посібник

Автор: Олена Рижко

Рік видання: 2008

Кількість сторінок: 250

ISBN: 978-966-8299-38-4

Формат: 60х84/16

Обкладинка: тверда

Анотація:

Навчальний посібник «Стилістика сучасної української мови. Практикум» становить собою систематизований збірник вправ і завдань до розділів «Основні поняття стилістики», «Фоностилістика», «Лексичні засоби стилістики» та «Фразеологічна стилістика» однойменного курсу. Розділи та практичні завдання посібника побудовані відповідно до чинної програми. Наприкінці вміщено зразки стилітисного аналізу тексту й самі тексти для аналізу. Призначений для студентів філологічних спеціальностей вищих навчальних закладів.

Кривошея Г.П. «Журналістика: поняття, терміни» Навчальний посібник

150px-V11.jpg

КиМУ 2004. – 202 с.

У навчальному посібнику використані загальноприйнятні поняття фахівців журналістики, науковців, зокрема – Д Григоришина, В. Іванова, В. Різуна та ін. Ті ж поняття та терміни, які виявились на думку автора, недосконалими, застарілими, сформульовані ним з позицій сьогодення. Автором запроновонана і своя термінологія, своє тлумачення понять, які зафіксовані в літературі із журналістики.





Кривошея Г.П. «За землю за волю»

150px-V12.jpg

У виданні розглядаться проблеми започаткування та розвитку військової преси, її впливу на формування національної свідомості військовиків. Використані матеріали часописів, малознайомі сучасному читачеві.

Видання розраховане на студентів, викладачів, наукових працівників, широке коло читачів, які цікавляться історією становлення Зборйних сил України.





Кривошея Г.П. «Українська військова преса»

150px-V13.jpg

«Українська військова преса» – це перша спроба осягнути історичне надбання військової преси. В підручнику відтворено публікації часописів, які до недавнього часу були заборонені для широкого використання, визначаються основні проблемно – тематичні напрями та жанрова палітра українських часописів.

Видання розраховане на студентів, викладачів, наукових працівників, а також широке коло читачів, які цікавляться проблемами історичного минулого України.





Кривошея Г.П. «Соціологія журналістики» Навчальний посібник

150px-V14.jpg

У посібнику розглядаються процеси, пов’язані з формуванням системи інформаційного впливу, які охоплюють не тільки технологією інформаційної діяльності, а перш за все, складні соціально-психологічні, духовні аспекти сприйняття та матеріалізації інформаційного продукту.

Розвиток інформатизації вимагає узагальнити наукове – пркладне надбання, поєднати теорію та практику інформаційної діяльності, це поєднання можна визначити як напрям наукового дослідження під назвою – інформологія.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Перегляди
Дії
Навігація
ПРО КАФЕДРУ
НОВИНИ
ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
АБІТУРІЄНТАМ
СТУДЕНТАМ
МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
МАЙСТЕР-КЛАСИ
КОНФЕРЕНЦІЇ, ТРЕНІНГИ
ГРАНТИ, СТИПЕНДІЇ
ВИПУСКНИКИ КАФЕДРИ
ВАЖЛИВО ЗНАТИ
ВІДЕО
ВИДАННЯ КАФЕДРИ
АРХІВ НОВИН
КОНТАКТИ
Інструменти