Презентація книги Гергарта Баума

Матеріал з Кафедра журналістики
Перейти до: навігація, пошук

Права особистості потребують захисту

Час вимагає, щоб сучасні журналісти не були придворними літописцями на догоду владі, а перш за все боронили, несли співвітчизникам слово правди життя, якою б гіркою вона не була, сумлінно працювали по обидва боки барикад, такими собі правдолюбами без кордонів. Про це йшлось під час презентації українського видання книги Гергарта Баума «Врятуйте фундаментальні права!» та подальшої панельної дискусії щодо конфлікту між основними правами та безпекою в Україні.

Baum1.jpeg

Захід відбувся у Посольстві Федеративної Республіки Німеччини в Україні за сприяння Президента Академії Української Преси Валерія Іванова. У заході взяли участь студенти і викладачі кафедри журналістики, реклами і зв’язків з громадськістю ННІМВ НАУ, а також професійні журналісти – представники різних провідних українських ЗМІ. Присутніх тепло привітали Постійний заступник Посла ФРН в Україні Вольфганг Біндзайль та керівник Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні та Білорусі Міріам Космель.

Baum2.jpeg

Виступаючи перед присутніми Федеральний міністр внутрішніх справ у відставці Гергарт Баум наголосив, що свобода ЗМІ ніколи не дарується, за неї треба постійно вести боротьбу. Своє основне завдання німецький правозахисник вбачає в тому, щоб у дусі цілісного лібералізму знайомити громадян із правами людини та громадянина, адже демократія та правова держава мають довготривалу стабільність лише тоді, коли вони стають часткою життя, коли їх захищають від намагань обмежити свободу окремої людини. На думку Гергарта Баума нині Україна перебуває в надзвичайно складному становищі. І тому питання, до яких автор звертається у своїй книзі, актуальні і тут: - Що дозволено державі? У чому полягає завдання правової держави? – Яку свободу дій повинні мати служби безпеки? – Чи можна міркуваннями безпеки виправдати обмеження свободи преси? – Яку роль відіграють захист даних і приватна сфера в епоху цифрових технологій (зокрема – на мультинаціональному рівні)? – Та яку відповідальність несе кожна окремо взята людина за збереження вдалої демократії?

Baum3.jpeg

Німецький правозахисник вважає, що , зокрема, державне телебачення не повинно бути скрізь присутнім. Держава – це ми всі громадяни. Але держава не має права робити все, що їй заманеться. Суспільство повинно обмежувати державу. Майбутня демократична консолідація України залежить і від того, чи будуть знайдені рішення для досягнення консенсусу.

Baum7.jpeg

Цікавою і корисною для студентів - майбутніх журналістів - виявилась панельна дискусія, яку провів координатор проекту Friedrich Naumann Foundation Ukraine and Belarus Максим Колесников. В центрі обговорення – цінності, на які орієнтується сучасне суспільство. Учасники дискусії обговорили ймовірні шляхи, якими ефективно можна подолати існуючі виклики в Україні. Зокрема, колишня заступниця Міністра інформаційної політики України Тетяна Попова порушила проблему боротьби з кіберзлочинністю. В цій боротьбі перемога буде за програмним забезпеченням. А співзасновник телеканалу Hromadske TV Анастасія Станко загострила увагу присутніх на юридичних та етичних питаннях роботи українських журналістів в зоні АТО.

Baum5.jpeg

Свобода, вільне суспільство не може існувати без ризиків, - вважає Гергарт Баум. – Політики не повинні втрачати мужність в боротьбі з корупцією. У статті першій Конституції ФРН записано: «Людина недоторкана». На думку правозахисника, захист приватної сфери не може бути під забороною. За прогрес треба боротись!


Олександр Кошак

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Перегляди
Дії
Навігація
ПРО КАФЕДРУ
НОВИНИ
ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
АБІТУРІЄНТАМ
СТУДЕНТАМ
МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
МАЙСТЕР-КЛАСИ
КОНФЕРЕНЦІЇ, ТРЕНІНГИ
ГРАНТИ, СТИПЕНДІЇ
ВИПУСКНИКИ КАФЕДРИ
ВАЖЛИВО ЗНАТИ
ВІДЕО
ВИДАННЯ КАФЕДРИ
АРХІВ НОВИН
КОНТАКТИ
Інструменти