Опольський університет

Матеріал з Кафедра журналістики
Перейти до: навігація, пошук

Подвійний диплом – подвійні можливості

Відтепер Національний авіаційний університет співпрацює з Університетом Опольським. Це перспективна міжнародна співпраця. Це можливість відразу отримати два дипломи. Це науковий і життєвий досвід. Це розширення власних горизонтів і поглиблення ерудиції. Цікава спеціальність і нові можливості. Це шанс стати затребуваним на українському ринку журналістики.

Університет Опольський

Отже, як стати «студентом-подвійником»? Висловлюєш бажання і звертаєшся на кафедру журналістики ІМВ НАУ. Тут допоможуть Елліна Циховська, Антоніна Іващук під чітким керівництвом Ярослава Козачка. Складається потрібний пакет документів (диплом і додаток, атестат і додаток, переклади на польську й апостіль). Оформлюється наказ, який уможливлює навчання за обраною програмою, а також індивідуальний план, який допоможе навчатися системно та без накладок.


Якщо раніше зусилля держави спрямовувалися на акцентування відстані між Європою й Україною, то сьогодні вони спрямовуються на подолання цієї відстані. Відокремленість закладалася навіть у різній ширині залізничних колій в Європі та СРСР. Зближення України та Європи виявляється сьогодні в усіх сферах – економічній, політичній, правовій, і, безумовно, освітній. І програма подвійного диплому – один із суспільно важливих сегментів подолання різниці між шириною так званої «європейської колії» та «вітчизняної» з урахуванням своєрідності кожної з них. Це один зі шляхів адаптації української освіти до європейських стандартів,- Елліна Циховська, керівник програми


Крім цього, необхідно пройти так звану рекрутацію в Опольському університеті. Рекрутація – це реєстрація на сайті університету, де студент вказує особисту інформацію, навчальні дані і підтверджує обрану спеціальність. Це щось на кшталт нашої вступної кампанії.


Як це: і тут, і там? Університети узгодили свої програми. Частина предметів будуть перезараховуватися. Індивідуально визначається термін здачі предметів в обох університетах.


Добра порада. Із власного досвіду рекомендація номер один – відвідати Літню мовну школу Опольського університету. Це тобі дасть змогу:

  • Абсолютно адаптуватися у новому середовищі
  • Вивчити мову
  • Отримати сертифікат зі знання мови
  • Відвідати захоплюючі екскурсії
  • Зорієнтуватися в польському праві, своїх правах і обов’язках


Школа триває протягом 6 – 29 вересня (навчання в університеті починається з 1 жовтня). Чи можливо вивчити мову за цей час? Так, безперечно! Щоденні заняття – дають результати. Можна почати з нульового рівня. Якщо вже є запас знань, то потрапите в сильнішу групу. Рекомендуємо вивчити хоча б алфавіт, читання, письмо. Перед навчанням в мовній школі ми пройшли базовий 10-денний курс вдома. Тут потрапили в третю групу (всього шість). Мову освоїли на ура. Випускний тест складено на 95%. Тобто неможливих речей не існує. Все – питання бажання та наполегливості.

Романтичний виїзд у гори


Україна - Польща


Ігрові заняття у мовному клубі


Екскурсія Аушвіц-Біркенау


Екскурсія Аушвіц-Біркенау


Назад у минуле: ексурсія сторінками Аушвіца-Біркенау


Ескурсія в унікальний Парк Юрського періду (єдиний у Європі!)


Завершення Літньої мової школи. Дружба народів: Україна - Польща - Грузія


Що таке Опольський університет?


Один з найбільших державних університетів Опольського воєводства. Розташований в історичному регіоні – Шльонськ на перетині культур Польщі, Німеччини, України та Чехії. Університет має величезний науковий потенціал, що генерується в першу чергу його співробітниками, добре обладнаними дослідницькими лабораторіями, мультимедійним центром, а також вражаючими ресурсами бібліотеки.


NAU-UO- 21.png


NAU-UO- 22.png


NAU-UO- 23.png


NAU-UO- 24.png


Collegium Civitas: нові медіа, нові можливості, якісні знання

Collegium Civitas – Інститут політології – структурний підрозділ Опольського університету, який нас, власне, і цікавить. В Інституті навчають міжнародним відносинам, політології, журналістиці, а також новій в Європі спеціальності – «Управління інформацією в нових медіа». Університет загалом й інститут, зокрема, надає чудові освітні можливості. Окрім перерахованих програм, студенти можуть здобувати знання за програмами «Erazmus+» та «MOST». Перша стосується міжнародного обміну студентами. На власний розсуд обираєш будь-який навчальний заклад Європи, складаєш пакет документів і мотиваційний лист і все: Опольський університет оплачує твоє навчання і надає стипендію. А програма «MOST» внутрішня. Вона надає можливість обміну студентами між університетами Польщі.


Інститут політології


Пропонована університетом спеціальність абсолютно нова. Альтернативні ЗМІ – не новина для США, однак навіть для Європи це нове науково-практичне явище. Сьогодні Польща одна з тих країн ЄС, яка взялася за дослідження і вивчення нових ЗМІ. Опольський університет пропонує якісне навчання за цим напрямком. Тут можна дізнатися все про цифрові медіа, кіберпростір та Інтернет (банально, але повірте: ми знаємо про нього надто мало як для нашої професії). Журналістика сьогодні переходить в інший вимір – вимір WEB 2.0. Щоб тут вижити – треба знати її закони. Ця спеціальність розповість про нову реальність ЗМІ: медіа покоління WEB 2.0, WEB 3.0, whistleblowing media, long tail, підкасти-машапи-RSSи… Крім того, тут вчать, як заробляти реальні гроші в нових ЗМІ. І найголовніше – практичний ДОСВІД: тут розкажуть, покажуть і навчать працювати в найновіших, безкоштовних інтернет-програмах, які зроблять журналістський матеріал унікальним. Інтерактивність – основа сучасного тексту. На жаль, в Україні ці програми не вивчаються, хіба що на дорогих медіа курсах.


"Адаптація навчальних програм, дає на виході підготовку фахівця з умінням не тільки готувати різножанровий контент, але й технічно його підтримувати та самостійно просувати на медійному ринку, 3 в 1; - інтелектуальне, духовне вдосконалення, що дає можливість порівняти на основі власного досвіду, аналізу, і суспільно-політичні, економічні, освітні системи, ринки праці, вимоги до фаху без заангажованості та містечкової зашореності. Саме тому авторитетні університети України знаходять можливості спілкуватися з Європою за допомогою програми подвійних дипломів", - Елліна Циховська, керівник програми


А отже, на вітчизняному ринку ЗМІ, де інфографіка – найбільше досягнення, є всі шанси стати затребуваним, оскільки у вашій кишені мінімум десяток-два нових програм.


NAU-UO- 40.png


NAU-UO- 41.png


NAU-UO- 42.png


NAU-UO- 43.png


Крім того, у розпорядженні студентів один з найкращих медіацентрів. Університет має власне радіо, що користується популярністю у всьому воєводстві, декілька газет і власне телебачення. Студії можуть похизуватися абсолютно новим і сучасним обладнанням. Студентам передають досвід знані журналісти. Спочатку ти проходиш активне стажування, а згодом долучаєшся до продуктивної співпраці із запропонованими медіа.


Заняття в університеті: як це?


Європейська освіта – це насамперед двостороння повага та співпраця студент-викладач. Ось приблизна схема, за якою працюється-навчається в університеті: перше заняття – завжди – організаційне. Тут викладач представляє всі теми курсу, а також вимоги. Що цікаво: викладач не має права їх змінювати впродовж навчання.

Що ж хочуть від студента? Якщо це предмет, який закінчується заліком, то: відвідування усіх занять (з можливістю однієї «н-ки») і кінцевий проект, найчастіше у формі презентації або кількасторінкового наукового есе. Часом залік ставлять виключно за відвідуваність.


NAU-UO- 51.png


Якщо іспит: відвідування занять необов’язкове, однак важливо – здати предмет. Як ви це робитимете – за допомогою підручників чи конспектів одногрупників – неважливо, головне – написати екзамен. Упродовж навчання студенти слухають лекції, за бажанням – дискутують, готують проекти.


У розпорядженні студентів – колосально багата бібліотека. Мабуть, усі знають, які проблеми з науковою літературою з журналістики в українських університетських книгозбірнях. Тут з таким не зіткнетеся. Асортимент вражає: журналістика, нові медіа, пропаганда, преса, кіно, інтернет, піар… З кожного пункту десятки найменувань, а якщо раптом потрібної вам книжки чи підручника немає, то спокійно – університет замовить вам їх на певний час користування.

Крім цього, вразить наукова потужність Опольського університету. Український студент має змогу по-іншому подивитися на науку. Магістерська праця – це добра дорога в успішне майбутнє. Тут до цього ставляться вкрай прискіпливо. Жодного відсотка переписування. Виключно власна праця. Робота проходить системно. Щотижня студент зобов’язаний представити досліджений шматок роботи. Такий підхід викликає повагу і бажання зробити внесок у наукові здобутки.


Оцінювання


Навчання передбачає таке оцінювання: залік (зараховано, незараховано), залік з оцінкою, іспит. Тут не буде звичних: 5, відмінно, 100, А. У заліковій книжці побачите, наприклад: 5 відмінно. Ще здивують такі оцінки як 3,5 і 4,5. Крім звичайної паперової заліковки, студенти мають також електронний кабінет – USOS. Це система, яка містить: електронну заліковку, перелік всіх предметів, розклад занять, додаткові курси студента, зворотній зв'язок з викладацьким складом, стан оплати навчання тощо. Також система передбачає надання всім студентам безкоштовного університетського wi-fi, що працює як в університеті, так і в усьому студмістечку, включно з гуртожитками.


Дозвілля: як воно – бути польським студентом?


Пам’ятаєте, як на заняттях з Галиною Назаренко: ваганти – щасливі європейські студенти, які вміють не тільки вчитися, а й кайфувати від життя. Так отож. Ця традиція не залишилася в Середньовіччі. Тут вона процвітає.

У розпорядженні студентів ціле студмістечко. Тут маємо 4 гуртожитки: сучасних, добре обладнаних, відремонтованих. Без черг у душі, без проблем з водо- та світлопостачанням, з цілодобовим швидким Інтернетом, кімнатою для розваг, залою для навчання і приємними портьєрами й охоронцями. Кімнати розраховані на 2-3 особи.


NAU-UO- 51.png


NAU-UO- 52.png


NAU-UO- 53.png


NAU-UO- 55.png


NAU-UO- 56.png


На терені кампусу знаходиться Центр культури, спортивний майданчик, улюбленець усіх студентів «Орлик» – магічне місце розваг, що притягує усіх студентів :) Вихідні завжди проходять гучно: з гітарами, піснями, іграми та грилем – улюбленим видом відпочинку.


Кампус Університету Опольського


Спортивний майданчик


Piłka siatkowa, що по-нашому баскетбол


Студенти багато подорожують. Легітимація (студквиток) надає знижки на абсолютно всі види транспорту. Крім того, існує багато можливостей так званих «наукових подорожей». Наприклад, їдеш у Париж чи Берлін на наукову конференцію (як слухач або як учасник). Платиш символічний внесок (10-15 євро), а все інше (дорога, харчування,проживання, екскурсії) оплачує Університет Опольський.


Прогулянка Берліном


Так що, як бачимо, скучити тут ніколи. Життя кипить.

Необхідні ресурси для зацікавлених у програмі

Опольський Університет

http://www.uni.opole.pl/

Інститут політології

http://www.politologia.uni.opole.pl/shownews.php?cat=4&lang=pl&m=1

Східне партнерство

http://www.partnerstwowschodnie.uni.opole.pl/shownews.php?cat=1&lang=pl&m=1

Східне партнерство (Facebook)

https://www.facebook.com/groups/CPWUO/?fref=ts

Волонтаріат

https://www.facebook.com/groups/Wolontariat.UO/?fref=ts

Актуально: "цінова політика"

Вартість навчання - 900 євро/рік

Вартість проживання у гуртожитку - 280-350 злотих (залежно від будинку студента)

За наявністю додаткових питань звертайтеся до нас на Facebook/Vkontakte: Ірина Костюк, Юлія Мерзлюк.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Перегляди
Дії
Навігація
ПРО КАФЕДРУ
НОВИНИ
ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
АБІТУРІЄНТАМ
СТУДЕНТАМ
МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
МАЙСТЕР-КЛАСИ
КОНФЕРЕНЦІЇ, ТРЕНІНГИ
ГРАНТИ, СТИПЕНДІЇ
ВИПУСКНИКИ КАФЕДРИ
ВАЖЛИВО ЗНАТИ
ВІДЕО
ВИДАННЯ КАФЕДРИ
АРХІВ НОВИН
КОНТАКТИ
Інструменти