На радіохвилі

Матеріал з Кафедра журналістики
Перейти до: навігація, пошук

Студенти кафедри журналістики, реклами і зв’язків з громадськістю Навчально-наукового інституту Міжнародних відносин Національного авіаційного університету долучились до світу, де голос розширює реальність. Майбутні журналісти завітали до Національної радіокомпанії України, що на Хрещатику, 26, звідкіля майже дев’яносто років поспіль ведеться українське державне радіомовлення.

Radiohvyl1.jpeg

Головний режисер Першого каналу Українського радіо Вадим Колосок запросив гостей до музею, експозицію якого створювали силами дружного колективу радійців. Перше, що привернуло увагу студентів – професійний німецький магнітофон. Він, ніби відголосок пропаганди третього рейху, нагадує про те, як фашистські загарбники з його допомогою готували до ефіру свої промови. Не менш цікавим експонатом є монтажний стіл. Німці завезли його під час окупації Києва, аби вести на території України свою пропаганду. Пізніше, відступаючи, кинули свою техніку. Вона слугувала на благо нашим співвітчизникам ще півсотні років потому, на ній монтували українські радіопередачі.

Radiohvyl3.jpeg

Повертаючись із минулого в реальність студенти побачили закулісний світ радіомовлення. У студії, звідкіля виходять передачі у прямий ефір, відчули азарт і хвилювання, коли разом із ведучими програм спробували говорити перед всією країною без цензорів і права на помилку. Робота проходила в динамічному режимі: інтерактивні передачі, дзвінки слухачів, коментарі громадян…

Radiohvyl2.jpeg

Студенти долучились до таємниць успішної роботи, мали можливість попрацювати в студії, де чимало передач начитав легендарний актор, народний артист України Богдан Ступка. Свого часу художні твори у виконанні майстра слова мали шалену популярність, їх слухають і донині затамувавши подих.

Radiohvyl4.jpeg

Вітчизняне мовлення й радіожурналістику загалом на високий рівень підняли такі непересічні митці-радіожурналісти як Емма Бабчук (культурологічні та мистецькі програми), Анатолій Табаченко (громадсько-політичне мовлення), Василь Бирзул (громадсько-політичне мовлення), Олексій Березенко (інформаційні програми) та багато інших видатних радіожурналістів.

Radiohvyl5.jpeg

Молоде покоління радійців намагається зберегти й примножити кращі традиції українських радіожурналістів. Можливо, хтось із екскурсантів, познайомившись із роботою легендарного колективу Українського радіо, вже незабаром стане його гідною частинкою і з часом тримати в руках вже свій «Золотий мікрофон».


Олександр Кошак

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Перегляди
Дії
Навігація
ПРО КАФЕДРУ
НОВИНИ
ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
АБІТУРІЄНТАМ
СТУДЕНТАМ
МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
МАЙСТЕР-КЛАСИ
КОНФЕРЕНЦІЇ, ТРЕНІНГИ
ГРАНТИ, СТИПЕНДІЇ
ВИПУСКНИКИ КАФЕДРИ
ВАЖЛИВО ЗНАТИ
ВІДЕО
ВИДАННЯ КАФЕДРИ
АРХІВ НОВИН
КОНТАКТИ
Інструменти