Звіт про майстер-клас Олени Ремовської - редактора Радіо Свобода

Матеріал з Кафедра журналістики
Перейти до: навігація, пошук

Захист прав людини понад усе

654651.jpeg

Захист прав людини, поширення достовірної інформації і сприяння розвиткові демократії - головна місія, яку сьогодні успішно виконує українська редакція Радіо Свобода. Редактор української редакції радіо «Свобода» Олена Ремовська зробила акцент на цих питаннях під час проведення 3 березня 2016 року майстер-класу зі студентами кафедр журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю Навчально-наукового інституту Міжнародних відносин Національного авіаційного університету.

Олена Ремовська – випускниця Інституту журналістики Київського національного університету ім.. Т. Шевченка. Зацікавлення – економіка, міжнародна політика, наука. В українській редакції працює 6 років. Вона є автором наукових оглядів на сайті Радіо Свобода.

Kjnkj.jpeg

Українська редакція Радіо Свобода створена більш як 60 років тому як відповідь на виклики радянської системи в ідеологічному протистоянні двох ворожих політичних таборів: Радянського Союзу та Заходу. Сьогодні офіс української редакції Радіо Свобода розташований в самісінькому центрі Києва - на Хрещатику. Вона налічує 100 штатних працівників і ще 100 журналістів-стрінгерів по країні. Це звичайні українські журналісти.

Радіо Свобода посідає важливе місце у сучасному медіа просторі нашої держави. З так би мовити «ворожого голоса» для радянської влади українська редакція Радіо Свобода перетворилась на бажаного гостя для незалежної України. Під час революції гідності журналістів Радіо Свобода шантажували, залякували, намагались їх дискредитувати. Мета зрозуміла – підірвати продемократичний рух Євромайдану. Але вони чесно і професійно виконувало свою роботу.

Cjmg.jpeg

Lhb.jpeg

Українська редакція Радіо Свобода – це творчий, живий організм, що постійно розвивається. І хоча своєї хвилі в Україні не має – виходить в ефір на хвилі партнерів. Медіа-продукт української редакції Радіо Свобода поширюється і в соціальній мережі. На сайті української редакції Радіо Свобода є оголошення про вакансії: - зокрема, програма журналістських розслідувань «Схеми» запрошує на роботу головного редактора. Радіо Свобода плідно співпрацює з державним телеканалом УТ-1 у сфері журналістських розслідувань. Радіо Свобода розповіло і тим самим підтримало українську співачку Діану Месс ( Вартанову), яка прагне взяти участь у «Євробаченні-2016» від Великобританії з антивоєнною піснею про Путіна.

-Закриття української редакції Радіо Свобода не на часі, - наголосила Олена Ремовська. – Основну свою місію цей іноземний мовник в Україні ще не виконав. Ми знаємо, що свобода – це підстава моральності людини. Чітко усвідомлюємо, що розширення свобод передбачає збільшення відповідальності.

У січні цього року запущено в роботу новий проект «Донбас. Реалії». Він розрахований на аудиторію, яка живе на окупованій сепаратистами території так званих ЛНР та ДНР. Досить часто журналісти Радіо Свобода бувають в зоні АТО. - Чомусь більшість українських колег недбало ставляться до своєї безпеки, - зауважила гостя. - Але в нашій редакції перед відправкою спеціального кореспондента в Донбас навчають як поводити себе в зоні конфлікту: з одного боку - не наражатись на небезпеку і водночас – виконати редакційне завдання. У штаті нашого радіо є 2 журналіста, які працюють військовими кореспондентами. Це високопрофесійні журналісти.

Hjb.jpeg

На Радіо Свобода набирає потужності новий проект «Крим. Реалії» для населення Криму…

Монологи журналіста-професіонала часто перебивалися запитаннями студентів, яким було цікаво дізнатись подробиці про працівників радіо, нестандартні ситуації в радіоефірі та багато чого, що заслуговує уваги.

Олена Ремовська провела презентацію книги «Говорить Радіо Свобода. Історія української редакції», що вийшла друком до 60-річчя радіостанції. Книгу присвячено роботі одного з найстаріших ЗМІ, що працюють в Україні. Гостя подарувала кілька примірників цієї книги бібліотеці ННІМВ НАУ, щоб студенти мали можливість дізнатись правду з достеменних першоджерел про справжню місію іноземного мовника в Україні.

Khb.jpeg

Бліц-інтерв’ю з Оленою Ремовською дало змогу дізнатися більше про її уподобання, захоплення. Вдячні студенти подарували гості її улюблені квіти троянди. В кінці зустрічі відбулось традиційне загальне фотографування. Безперечно, саме після таких майстер-класів досвідчених професіоналів у майбутніх журналістів виникає мотивація і жага самовдосконалюватись.

Аліна Вовчук

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Перегляди
Дії
Навігація
ПРО КАФЕДРУ
НОВИНИ
ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
АБІТУРІЄНТАМ
СТУДЕНТАМ
МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
МАЙСТЕР-КЛАСИ
КОНФЕРЕНЦІЇ, ТРЕНІНГИ
ГРАНТИ, СТИПЕНДІЇ
ВИПУСКНИКИ КАФЕДРИ
ВАЖЛИВО ЗНАТИ
ВІДЕО
ВИДАННЯ КАФЕДРИ
АРХІВ НОВИН
КОНТАКТИ
Інструменти