Відмінності між версіями «НОВИНИ КАФЕДРИ»

Матеріал з Кафедра журналістики
Перейти до: навігація, пошук
(В І Т А Є М О !)
 
Рядок 1: Рядок 1:
== [[Майстер – клас з головним редактором сайту "Історична правда", Павлом Солодьком]] ==
+
__NOTOC__
  
== [[Майстер – клас «Інтерв’ю як журналістська технологія» з головним редактором сайту texty.org.ua, Романом Кульчинським]] ==
+
==[[Другий етап конкурсу Київської малої академії наук]]==  
 +
[[Файл:52694973 2315057111858773 3825705873682989056 n 1.jpg]]
 +
За участю викладача кафедри, керівника секції "Реклама і зв'язки з громадськістю" захистили свої роботи майбутні науковці
  
== [[Майстер – клас з талановитою журналісткою, фотокореспондентом, Мирославою (Мімі) Чакаровою]] ==
+
==[[Результати першого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2018/2019 н.р.]]==  
 +
[[Файл:Konkurs robit копия.png]]
 +
Призерами I туру стали 2 студентки від кафедри журналістики, реклами і зв’язків з громадськістю
  
== [[ВІТАЄМО! ВИПУСКНИКІВ]] ==
+
==[[Результати 1 туру Конкурсу Стипендіальної програми «Завтра.UA» – 2018/19]]==  
 +
[[Файл:Hero-home2 копия.jpg]]
 +
Учасниками 2-го туру Конкурсу-2018/19 стали 10 студентів НАУ, з них - 4 від кафедри журналістики, реклами і зв’язків з громадськістю
  
== Майстер-клас з редактором газети «Дзеркало тижня» Олегом Вергелісом  ==
+
==[[Cтудентський театр-простір «Світло» презентував виставу «Будулай»]]==  
8 квітня в  ІМВ для студентів 2 – го та 3 го курсу було проведено майстер-клас з відомим літературним критиком та журналістом Олегом Вергелісом. Його глибинна обізнаність з предмету, перетворилася на атмосферу взаєморозуміння з допитливими студентами.
+
[[Файл:1IMG 20181109 132730 950.jpg]]
 +
Актори студентського театру-простору «Світло» подарували глядачам незабутню зустріч з героями роману Анатолія Калініна «Циган»
  
Молочним зубом історії авансцени людського життя був древньогрецький театр. І до сьогодні музи Талія і Мельпомена на кшталт чорно-білого шоколаду «Світоч» з вершин театральних шпилів нагадують про полярність і мінливість недосконалого (чи навпаки довершеного) світу. Головне – перед входом до театру зняти чоботи й капелюха, аби не пропустити крізь пальці суть й не зачепити ненароком високого. Аби дозовано вловити запропоноване випадком й, за словами класика, залишити шмат своєї атмосфери. Все, як у житті…
+
==[[Сформований випуск електронного збірника наукових праць "Україна і світ"]]==
 +
[[Файл:Screenshot 2 копия.jpg]]
 +
Наукові позиції кафедри представлені більш ніж в 10 статтях в рубриці "Журналістика та реклама", [http://imv.nau.edu.ua/images/stories/201812/ukrisvit_0218.pdf Переглянути наукові статі]
  
За винятком деяких варіацій…
+
==[[Участь кафедри журналістики, реклами і зв’язків з громадськістю у всесвітньому науковому форумі]]==  
 
+
[[Файл:Screenshot 3б.jpg]]
Прогнози на вчорашній бенефіс
+
В рамках проведення Восьмого Всесвітнього конгресу "Авіація у XXI столітті" "Безпека в авіації та космічні технології"
 
+
Станіславський колись констатував, що мистецтво має відкривати очі на ідеали, створені самим людством. За цим ми йдемо до театру. Із врівноваженим ентузіазмом «квитками на вчорашній спектакль» у стінах «крилатого» вишу «торгував» іменитий редактор, рецензент, театральний критик Олег Вергеліс. Елітність думки й аристократизм манер провокували на бесіду про вічне без кордонів і тісних лещат. Людина, викохана перлинами світової класики, спокійно, але цілком упевнено зайняла своє скромне місце в партері української інтелігентної сучасності. Тарифом на перегляд «спектаклю без особливих саспенсів, але й не без моралі» послугувала одна риса – бажання постійно шукати себе, в собі, поза собою.
+
 
+
Інтернет-видання рясніють нулями гонорарних підрахунків Вергеліса: премія Гоголя, Долгорукого, окремі тисячі за книги тощо. Проте нікому й на думку не спаде закидати йому захланнність, комерційність творчості чи блюзнірство. Журналіст розуміє, що новий час вимагає концентрації більших зусиль. Медійний світ функціонує навколо попси й таблоїдності, проте завжди треба говорити по-справжньому. І навіть серед інформаційної матриці істинний талант не поспішає розривати пуповину з так званою «індустрією пам’яті». Мабуть, трохи «винна» в цьому мемуарна література, яка часом поглинає пильність нашого гостя. Тому тримати руку на пульсі суспільних процесів доводиться дозовано, аби не обпектися. Та й на сусідньому стільці є люди, які потребують духовної присутності.
+
 
+
Про сакральність та інтимність творчого процесу Олег Анатолійович говорить коротко й скромно, надаючи перевагу принципу Шмітта «щораз вмикати творчу амнезію».«АнтиЗоїл» сучасності цінує свою професію за те, що вона зближує людей, й намагається вловити кожну мить, бо все проходить. Основний принцип – допомагати тим, хто вартий уваги.
+
 
+
«Театрал в законі» ділиться секретами принципу «четвертої стіни», «войовничого гуманізму» та «добра з кулаками». Каже, що цинізм у нашій професії – щось на кшталт повітря, але продукувати його треба аптечними дозами. А під час написання матеріалу твердо усвідомлювати, що мистецтво – це не формула, а енергетика. Знання теми й контексту через емоційний суб’єктивізм мають переходити на щабель професійного об’єктивізму.
+
 
+
Харизматичний чоловік шекспірівської зовнішності вважає безглуздим копіювання метрів світової театральної критики, тому «розучує» свою власну «роль» давно й наполегливо.
+
 
+
Вся бесіда скидається на частування кавою в затишній шоколадні. Хочеться підірватися й аплодувати, скандувати «браво» й жбурляти квітами. Хоча б за те, що вакуумна людяність зберегла свою перманентність.
+
 
+
Останній квиток на вчорашній спектакль, здається, продано. Все інше залежить від сусідів і акустики. А може, не такий вже і вчорашній?
+
 
+
Світлана КРАВЧЕНКО,
+
студентка групи ЖУ-311
+
 
+
== День відкритих дверей ==
+
6 квітня в ІМВ НАУ було проведено день відкритих дверей. Попри прохолодну погоду, майбутніх студентів із теплими усмішками зустрічали вже на вулиці. На їхні питання відповідали Т. Є. Мартинова й О. М. Рижко, допомагали їм у цьому студентки 3-4 курсів.
+
 
+
Захід розпочався у ЦКМ НАУ із привітань вищого керівництва університету: ректора М.С. Кулика, проректора з виховної і навчальної роботи Я. В. Козачка, проректора з навчальної роботи А. В. Полухіна.
+
 
+
Надалі спілкування відбувалося в приміщенні ІМВ. Директор інституту А. М. Фоменко представила структуру ІМВ й відповіла на організаційні питання. Завідувачі кафедр повідомили про особливості навчальної й практичної підготовки студентів, перспективи працевлаштування та дозвілля. Кафедру журналістики представила доцент, кандидат філологічних наук О. М. Рижко.
+
 
+
Олена Миколаївна розповіла про особливості творчої професії журналіста, умови творчого конкурсу, специфіку підготовки студентів за напрямом "Журналістика", можливості реалізації творчих та наукових здібностей. 
+
 
+
Насамкінець абітурієнти, зацікавлені в професії, а також їхні батьки змогли поспілкуватися з представниками кафедри.
+
 
+
== Як студенти НАУ «Франка» підкорювали ==
+
4 – 5 квітня 2013 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка проходив ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських досліджень із соціолінгвістики, де студенти ІМВ НАУ залишили свій науковий слід і удостоїлися спеціальної відзнаки.
+
 
+
АргоНАУти не на щиті, але й не без трофеїв
+
 
+
Є місця, які впродовж життя обов’язково треба відвідати. «Mustsee», так би мовити… Древньогрецькі аргонавти їздили за золотим руном до Чорного моря. За золотом львівського ґатунку їздили й ми, три столичні спудеї. І мова піде не тільки про саморобні монетки...
+
 
+
ЛЬВІВ-НАУКА
+
 
+
Франківська almamater урочисто промовляє: Рatriaedecoricivibuseducandis (Освічені громадяни – окраса Батьківщини). Університет упевнено тримає марку одного з найпотужніших наукових осередків країни. Завдяки зусиллям професора кафедри загального мовознавства  Галини Мацюк та декана філологічного факультету Ярослава Гарасима в навчальному закладі квітне філологія і її наукові пагони, зокрема і соціолінгвістика. З 2005 року Всеукраїнський конкурс студентських досліджень
+
у цій галузі скликає до славного міста Лева наукову молодь з усієї України.
+
 
+
Цьогоріч до участі в конкурсі приєдналися й студенти нашого університету. Ірина Костюк, Світлана Кравченко та Юлія Мерзлюк, студенти ІІІ курсу кафедри журналістики ІМВ, захищали честь Національного авіаційного університету своїми дослідницькими роботами в галузі журналістико- та мовознавства.
+
Наші студенти підкорили шановне університетське журі свіжістю погляду на досліджувані проблеми, вони довели, що українська мова має невичерпні потенції і цим підкорили «Франка». Під час урочистого нагородження конкурсантів Ярослав Гарасим наголосив, що приємно вражене столичними студентами журі змушене було створити спеціальну відзнаку «Грамоту для Делегації ІМВ НАУ за творчий підхід до аналізу текстів ЗМІ», а пані Галина Мацюк запросила їх на конкурс і на наступний рік.
+
 
+
Крім конкурсу, науковий захід доповнювався ще й Всеукраїнським науковим семінаром із соціолінгвістики, де молоді дослідники могли почути авторитетне слово досвідчених науковців. Говорили про національну історичну пам'ять, українську мовну ситуацію, мовну політику та про стан України загалом, але головне при цьому – єдність. Захід проходив під Франковим, заповітним: «Дух, Наука, Думка, Воля». 28 молодих науковців із Півночі і Півдня, Заходу і Сходу об’єдналися під егідою 350-річного «Франка» і це досягнення.
+
 
+
Молодь небайдужа. Молодь активна. Молодь ініціативна…
+
 
+
І приємно, що й наші студенти творять майбутнє країни вже сьогодні.
+
 
+
ЛЬВІВ-КУЛЬТУРА
+
 
+
Освіченість як чеснота, традиція як фундамент
+
 
+
Духовність храмів, величність архітектури, автентичність музеїв і вроджений аристократизм. Відчуття стилю та смаку у львів’ян, здається, з’являється з першим ковтком кави та всотується у свідомість із першим кроком до аlmamater Великого Каменяра.
+
 
+
У Львівському університеті не те що професори чи студенти, а навіть тітонька-гардеробниця справляє враження розумної та культурної особистості. Адже освіченість як чеснота і традиція як її фундамент – неписане правило для львів’ян.  Учасники II туру Всеукраїнського конкурсу студентських досліджень із соціолінгвістики змогли переконатися у цьому.
+
 
+
Організатори конкурсу приготували спеціальну дводенну програму, що передбачала не тільки захист наукових робіт, а й екскурсію вечірнім Львовом та виступ Христини Соловій, студентки IV курсу Львівського університету ім. І.Франка, учасниці проекту «Голос країни», яка, за словами Галини Мацюк, ще на проекті, під час відбіркових турів, змогла «продемонструвати свою громадську позицію».
+
 
+
Тож після напруженого дев’ятигодинного захисту студентських досліджень учасники конкурсу мали змогу познайомитися з містом Лева та компенсувати втому солодощами із львівської шоколадні. А вже наступного дня після пленарного засідання Х Всеукраїнського соціолінгвістичного семінару та нагородження переможців у
+
 
+
Дзеркальній залі послухати вокальний номер від Христини.
+
 
+
Юна львів’янка, як і обіцяла, виконала для присутніх  улюблені лемківські пісні, а також київську та херсонську для гостей зі столиці та чорноморського краю.
+
Пісні від Христини стали завершальною нотою дводенної програми і учасники попрямували із університету, де на них чекав кам’яний Франко іззапрошеннямобов’язковоповернутисянаступного року.
+
 
+
ЛЬВІВ-ІДЕЯ
+
 
+
Про мову, рибу і Берлін
+
 
+
Львів – місто горде й вакуумне. І хоча сувенірна чашка закликає: «Львів відкритий для світу», львів’яни не дуже поспішають пускати когось на свою ідейну територію. Бойки й лемки міцного характеру, такого, як кава з іменитої копальні, помітили свої кордони не тільки пістрявими забудовами, а й чітко розставленими пріоритетами
+
Ідейною ратушею львівської сучасності став університет Франка. Державна мова в височенних стінах будівлі доби Ренесансу звучить велично й стильно. Професура – консервативна, студенти – радикальні й стійкі у своїх поглядах. Тому трьох столичних гостей у синій формі франківська спільнота сприйняла насторожено. Обговорювали нас скрізь і вся, дивував чи то синій колір, чи то бейджик із надписом «Київ». Відтак ділове відрядження поступово набувало присмаку певної територіальної націодиференціації. Цікавими були «напади» членів журі на юних дослідників із східних та південних регіонів, до «своїх» же ставлення було більш аніж лояльне. Львів позиціонував себе як консолідуючий центр. А деякі корінні львів’яни заявляли відкрито, що вся Україна тримається тільки завдяки їм: лише вони борються за ідею. Та тут треба розмежовувати поняття: мова і патріотизм. Мова не може бути самоціллю. Вона частина цієї цілі. Чудово, що є ідея, є бажання бути державою. Проте має бути готовність піти на діалог, першим кроком до якого може стати простий львівський конкурс із соціолінгвістики.  Проблема одна: стереотипність мислення обох регіонів. Бо коли паралізує ліву руку, організм компенсує всі функції правою. У державотворчих процесах такі прояви закінчуються фатально. І для мови, і для нації. Бо коли риба гниє, то не важливо, звідки почався розклад.
+
 
+
А нам ще тут жити. Тому в планах на правах мозкового центру держави є бажання консолідувати розіпнуті Дніпром території. Є всі підстави відвернути сумну колись історію Берліна…
+
 
+
Ірина КОСТЮК,
+
 
+
Юлія МЕРЗЛЮК,
+
 
+
Світлана КРАВЧЕНКО
+
 
+
==  ПРОВЕДЕННЯ ВІДКРИТОГО ЗАНЯТТЯ ==
+
 
+
22 березня доцент кафедри Антонініа Анатоліївна Іващук для студентів 3 курсу прочитала відкриту лекцію на тему: «Засоби виділення матеріалів у газеті» (дисципліна — «Техніка офрмлення газети»).  
+
 
+
Викладач використав засоби мультимедійної подачі навчального матеріалу, що значно підвищило рівень комунікації та діалогічність проведенного заняття.
+
 
+
Викладачі кафедри: Рижко О.М., Лукянчук С.О., Танана Д.Ю., які були присутні на відкритому занятті, відзначили професійність підходу, наукову обізнанність та високий рівень методичної підготовки доцента Іващук А.А.
+
 
+
Уміння налагоджувати контакт з аудиторією, навички зацікавлення студентів та утримання їхної уваги, дали змогу викладачу провести лекцію на високому науково-методичному рівні.
+
 
+
== ВСЕУКРАЇНСЬКА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «Асоціація інноваторів України» ==
+
Щодо подачі грантів президента України для обдарованої молоді для реалізації соціально значущих проектів у соціальній та гуманітарній сфері у 2013 році.
+
 
+
Наказ Міністерства України у справах сімї, молоді та спорту від 30.12.2005 № 3513
+
 
+
Гранти президента України для обдарованої молоді фінансова підтримка державою обдарованої молоді України, що надається з метою реалізації соціально творчих проектів у соціальній і гуманітарній сфері.
+
 
+
Грант може одержати громадянин України віком від 14 до 35 років.
+
 
+
Максимальний розмір кожного гранту не може перевищувати 75 тисяч гривень.
+
 
+
Заявки та необхідні документи для можливості здобуття грантів Президента України для обдарованої молоді подаються до Держмолодьспорту через структурний підрозділ, який відповідає за реалізацію державної молодіжної політики, Міністерства освіти і науки, молоді і спорту Автономної республіки Крим, обласної, Київської, Севастипольскої міських державних адміністрацій за реєстрацією місця проживання чи перебування претендента.
+
 
+
ВСІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ГРАНТУ
+
 
+
НЕОБХІДНО ПОДАТИ ДО 1 БЕРЕЗНЯ 2013 року.
+
 
+
Тел./факс.  (044)  238 – 04 – 92   
+
 
+
E-mail:  ntsa-student@ukr.net
+
 
+
== ВІТАЄМО ! ==
+
07 лютого відбувся захист перших магістерських дипломних робіт. Це знакова подія для кафедри, яка спонукає викладачів до вдосконалення знань, вмінь та навичок, та надихає на подальшу творчу працю.
+
 
+
Як зазначили члени екзаменаційної комісії, науковий рівень виконання магістерських робіт є високим, що відображає готовність студентів до професійної діяльності у ЗМІ.
+
 
+
Комісія рекомендувала деяких магістрів, роботи яких були відзначені як найкращі,  до подальшого наукового зростання у аспірантурі.
+

Поточна версія на 19:58, 4 березня 2019

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Перегляди
Дії
Навігація
ПРО КАФЕДРУ
НОВИНИ
ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
АБІТУРІЄНТАМ
СТУДЕНТАМ
МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
МАЙСТЕР-КЛАСИ
КОНФЕРЕНЦІЇ, ТРЕНІНГИ
ГРАНТИ, СТИПЕНДІЇ
ВИПУСКНИКИ КАФЕДРИ
ВАЖЛИВО ЗНАТИ
ВІДЕО
ВИДАННЯ КАФЕДРИ
АРХІВ НОВИН
КОНТАКТИ
Інструменти