Крок до радіо

Матеріал з Кафедра журналістики
Версія від 13:31, 6 грудня 2014; Admin (Обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

90 років Українському державному радіо! А воно напрочуд молоде, сповнене амбітних творчих задумів. І, звичайно ж, не просто популярне в народі, а любиме ним!

Студенти 410 групи кафедри журналістики ІМВ НАУ на власні очі переконались в цьому. Одне з занять з «Основ аудіовиробництва» ми провели в стінах Національної радіокомпанії України. Відвідали музей історії становлення і розвитку державного радіомовлення в Україні, де познайомились з сіткою мовлення з початку творення радіопрограм і до нашого часу.

Екскурсію, ініціатором якої став наш викладач Олександр Михайлович Кошак, провела журналіст Галина Іванівна Бойко. Розповіла історію виникнення радіомовлення в Україні. Ми дізнались, що 16 листопада 1924 року в Харкові вийшла в ефір перша в історії країни радіопередача. Серед експонатів музею радіотехніка різних часів, за допомогою якої раніше записували радіопередачі і транслювали їх в ефір, коли комп’ютерних технологій ще не існувало. Музей свято зберігає імена видатних дикторів Миколи Погрібного, Петра Бойка тощо, які все своє творче життя пропрацювали в ефірі Українського радіо.

Галина Іванівна Бойко розповіла про традицію, якою пишається творчий колектив. Кожного року Національна радіокомпанія України виступає ініціатором написання диктанту українською мовою, що звучить на її хвилях. Це допомагає всім бажаючим радіослухачам перевірити свої знання правопису та ще раз виявити власний патріотизм, долучившись до цієї важливої загальнодержавної справи.

Студенти познайомились з відомим режисером, шанованою в колективі людиною Тетяною Іванівною Войцещук. З її ім’ям пов’язана ціла епоха режисури на державному радіо.

Зазирнули і до радіостудій, де народжувались диво-передачі. В одній - народний артист України Олександр Безструшкін готував до ефіру літературний твір. Ми слухали запис затамувавши подих.

В іншій студії стали свідками відвертої розмови журналіста з народним артистом України Богданом Бенюком щодо правди сьогодення і його бачення перспектив розвитку нашої держави.

А ще – разом з дідусем Стасом – народним артистом України Станіславом Івановичем Станкевичем, який голосом ріднесенького дідуся начитував колисанку Любові Сердунич, поринули на кілька хвилин у світ казкового дитинства. Ми не переставали дивуватись наскільки запрошені до студії гості майстерно володіють словом!

Під час екскурсії дізнались, що сучасне Українське радіо – це не тільки традиційне проводове, але й ефірне мовлення на чотирьох каналах. Перший канал складається з інформаційно-музичних блоків, інформаційних програм і випусків, що висвітлюють найважливіші події в Україні та світі, передач на громадсько-політичні, соціально-економічні теми, літературно-художніх, музичних програм, передач для дітей та юнацтва. Другий канал - "Промінь"- це інформаційно-музичний канал, перша в Україні FM-радіостанція, яка пропонує слухачам долучатись до розмови у прямому ефірі на актуальні теми політики, економіки, культурно-мистецького життя, ознайомить із сучасною українською естрадою, а також з класикою, джазом та альтернативною музикою.

Канал «Культура» складається з інформаційно-аналітичних, публіцистичних, культурно-мистецьких, науково-просвітницьких, розважальних і музичних програм, які висвітлюють події культури і розраховані на найширші кола слухачів. Четвертий - «Всесвітня служба«Радіо Україна» знайомить зарубіжного слухача з усім розмаїттям політичного, соціально-економічного та культурного життя України. Канал веде мовлення на закордон українською, англійською, німецькою та румунською мовами.

До речі, під час нашої екскурсії на каналі «Культура» брати Віталій і Дмитро Капранови та композитор Олексій Боголюбов розповідали як у них народжується художній твір.

Студенти ніби заворожені спостерігали як журналістка Олена Зелінченко на хвилях «Променя» легко, невимушено спілкувалась з радіослухачами в прямому ефірі – вела передачу на замовлення в інтерактивному режимі. Головний режисер Першого каналу Українського радіо Вадим Колосок пояснив нам, що за такою природною імпровізацією стоїть величезна підготовча праця – журналіст має передбачити будь-які можливі ситуації у прямому ефірі і бути готовим гідно вийти з них.

Під час екскурсії студентам була надана можливість відчути себе диктором, ведучим радіопередачі або просто гостем студії й висловити перед мікрофоном свої думки щодо любові до Батьківщини, нинішньої ситуації в країні і власне ставлення до української мови та народних традицій. Студенти Аліна Давидян, Валерія Шматова, Катерина Перпета, Каріна Акопян були щирими і відвертими перед мікрофоном, як на сповіді на багатолюдному Віче. Ми залишили приміщення Національної радіокомпанії України з позитивними емоціями і з бажанням прийти сюди на практику. А якщо поталанить – то і пов’язати свою долю з Українським радіо.

Вікторія Гаркуша - студентка 410 групи кафедри журналістики ІМВ НАУ

DSCN1184 900.jpg


DSCN1186 900.jpg


DSCN1192 900.jpg


DSCN1193 900.jpg


DSCN1195 900.jpg


DSCN1198 900.jpg


DSCN1199 900.jpg


DSCN1212 900.jpg


DSCN1220 900.jpg


DSCN1224 900.jpg


DSCN1226 900.jpg


DSCN1229 900.jpg


DSCN1231 900.jpg
Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Перегляди
Дії
Навігація
ПРО КАФЕДРУ
НОВИНИ
ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
АБІТУРІЄНТАМ
СТУДЕНТАМ
МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
МАЙСТЕР-КЛАСИ
КОНФЕРЕНЦІЇ, ТРЕНІНГИ
ГРАНТИ, СТИПЕНДІЇ
ВИПУСКНИКИ КАФЕДРИ
ВАЖЛИВО ЗНАТИ
ВІДЕО
ВИДАННЯ КАФЕДРИ
АРХІВ НОВИН
КОНТАКТИ
Інструменти