Маріам Драгіна - ведуча радіо "Аристократи". Тема: "Мистецтво інтерв'ю" (22.10.2015)

Матеріал з Кафедра журналістики
Перейти до: навігація, пошук

22 жовтня 2015 року у стінах НН Інституту міжнародних відносин НАУ відома ведуча радіо «Аристократи», успішний, досвідчений інтерв’юер Міріам Драгіна провела майстер-клас для студентів-журналістів на тему «Інтерв’ю у сьогоденні журналіста». Вона поділилась власною методикою спілкування з героями своїх радіопередач.

Найперше, що порекомендувала гостя – не ставити «закритих» запитань. Така побудова речення допоможе співбесіднику уникнути відповіді на них. Та й щирої, відвертої розмови не вийде з коротких реплік «так» або «ні». Варто уникати «стоп-запитань» на кшталт: «Чому ви обрали музику? А чому обрали свою професію?»… Це банально і відразу виказує, що інтерв’юер не готовий до розмови, не знає про що говорити.

«А що б ви самі відповіли на таке запитання?» - звернулась Міріам до аудиторії. Звісно, миттєво придумати аргументи не так просто. Професіонал звернула увагу студентів на те, що формулювати запитання потрібно так, щоб журналісту самому було цікаво відповісти на нього.

Гостя відзначила, що не варто говорити «кучеряво» і «плести» словами «мереживо». Важливо завжди пам’ятати, що співрозмовнику, а зрештою і слухачу можуть бути незрозумілі наші рефлексії. Готувати і вести інтерв’ю потрібно простою мовою і запитання мають бути якомога коротше. Міріам Драгіна порадила молодим інтерв’юерам не соромитися свого незнання глибини, якихось аспектів питання, про що йдеться в розмові. Адже журналіст не може бути водночас і шахтарем, й економістом, і ядерним фізиком... Природно неможливо мати глибокі професійні знання з усіх галузей. Натомість співрозмовники будуть фахівцями найрізноманітніших спеціальностей. Тому досвідчений інтерв’юер закликала майбутніх колег не боятись перепитувати, уточнювати значення термінів, просити пояснити незрозумілі факти, процеси чи явища. «Ніхто і ніколи не стане засуджувати вас за бажання вчитися, - переконана Міріам. Драгіна, - Гірше, відмовлятися від можливості дізнатися щось нове і заповнити прогалину у знаннях. До того ж додаткові запитання свідчитимуть, що ви уважно слухаєте співрозмовника».

Цікаво було почути від Міріам про її власний метод спілкування з дітьми. Тут треба бути терплячим і не порушувати комфортної для дитини дистанції, звертатися до неї на «Ви» і говорити як з дорослою людиною. Це дійсно ефективний метод. Професіонал наголосила, що не існує правильних методів. «Є лише ті, які ми вдало використовуємо». Її розповідь додала оптимізму студентам, впевненості у своїх силах. Вони з вдячністю аплодували гості. А потім ділилися враженнями: «Ми почули справжнього майстра-інтерв’юера!»

Зустріч з Міріам Драгіною відбулася за сприяння кафедри журналістики та кафедри реклами і зв’язків з громадськістю.

Ганна Веретенник

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Перегляди
Дії
Навігація
ПРО КАФЕДРУ
НОВИНИ
ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
АБІТУРІЄНТАМ
СТУДЕНТАМ
МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
МАЙСТЕР-КЛАСИ
КОНФЕРЕНЦІЇ, ТРЕНІНГИ
ГРАНТИ, СТИПЕНДІЇ
ВИПУСКНИКИ КАФЕДРИ
ВАЖЛИВО ЗНАТИ
ВІДЕО
ВИДАННЯ КАФЕДРИ
АРХІВ НОВИН
КОНТАКТИ
Інструменти