Майстер-клас від головної редакторки сайту "Центр інформації про права людини" Ірина Виртосу

Матеріал з Кафедра журналістики
Перейти до: навігація, пошук

Автор Даша Балагура:

Ірина Виртосу:" Не бійтесь бути щирими" За вікном лив дощ, а в бібліотеці ІМВ світило сонце. Емоційна тема, цікавий доповідач, активні слухачі. Сьогодні в стіни Національного авіаційного університету завітала неординарна особистість, професіонал своєї справи і просто красива жінка. Ірина Виртосу - журналістка, правозахисник, і наразі, головна редакторка сайту «Центр інформації про права людини». Ірина підкорює мінливий світ журналістики вже понад 17 років, а останні 5 років працює у сфері прав людини.

22254699 1753969114906924 8511372141201238790 o.jpg

За час роботи у новій для себе сфері, що стосується хиткої теми - прав людини, Ірина підготувала більше 300 журналістських матеріалів у провідних виданнях. Вона - випускниця Всеукраїнської освітньої програми "Розуміємо права людини", міжнародної програми International Visitor Leadership Program (США). Ірина поєднує свою діяльність правозахисника і журналістки, бере участь в соціально-інформаційних кампаніях, виступає в ролі автора і співавтора посібників для журналістів. Послухати майстер-клас на тему "Як писати на емоційно складні теми" прийшли студенти 1-4 курсу та викладачі.

22219590 1753968914906944 7022046031559423867 o.jpg

"Найактуальніший тренд журналістики - розкривати тему за допомогою життєвої історії людини", - Ірина розпочинає свою розповідь з посмішкою на вустах, просить під час майстер-класу підтримувати з нею діалог. З різних куточків аудиторії лунають запитання. Перша тема на розгляд - " Як писати про людей з обмеженими можливостями"? "У журналіста є 2 гріха. Перший - це жаль, в якому ми починаємо захлинатися. Другий - інвалід- герой. " «Дійсно, робити акцент на зовнішніх деталях - це програш. Слід з головою зануритися в матеріал, побачити серцевину проблеми, розказати суть історії». «Мішура, якою журналісти часто огортають свої матеріали, приховує сенс написаного. Інформувати, а не вирішувати проблеми - ось мета журналістики». Ірина продовжує далі, на прикладі власного інтерв'ю, розкриває емоційно важку тему. Її голос починає тремтіти, всі затамували подих. Тишу бібліотеки ріжуть короткі фрази. Розповідь стосується жінки, що втратила двох дітей під час обстрілу Горлівки. Ірина взяла інтерв'ю влітку 2015 року, але вийшло воно аж через рік. Саме стільки часу їй знадобилося, щоб написати цю історію. "Журналіст повинен вибрати один шлях, по якому буде рухатися - або гнатися за сенсацією і не думати, а що буде далі, або викарбувати у себе в пам'яті неписане правило - головне, не нашкодити".

Під час майстер-класу Ірина неодноразово наголошувала на інформаційних приводах і актуальних темах. Як правило, непопулярні теми можуть стати справжнім трендом, вийшовши з-під пера талановитого журналіста. Але і тут є підводні камені. «Якщо пишеш про не досліджувані раніше теми, ти маєш бути або дуже сміливою людиною, або мати залізні факти, що підтвердять історію».

22256563 1753968114907024 5905667685921304078 o.jpg

"Я плачу, плакати іноді корисно. Так можна врятуватися від навантаження стресових історій", - говорить Ірина у відповідь на питання, як вона рятується від стресу, після важких тем. Кожен рятується від емоційного шквалу по-своєму. У когось є незримий щит, що захистить від обстрілу негативних емоцій. Хтось, справляється зі стресом сам-на-сам, а комусь треба людина, що вислухає і звільнить від емоційного навантаження. Ми говорили ще довго. Життєві історії, ком у горлі, посмішки, жваве обговорення. Було відчуття, ніби ми спілкуємося зі старим другом, наставником, колегою. Майстер-клас закінчився, але після нього залишився приємний післясмак. Сповнені корисною інформацією ми рушаємо далі. А Ірині Виртосу дякуємо за атмосферну лекцію.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Перегляди
Дії
Навігація
ПРО КАФЕДРУ
НОВИНИ
ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
АБІТУРІЄНТАМ
СТУДЕНТАМ
МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
МАЙСТЕР-КЛАСИ
КОНФЕРЕНЦІЇ, ТРЕНІНГИ
ГРАНТИ, СТИПЕНДІЇ
ВИПУСКНИКИ КАФЕДРИ
ВАЖЛИВО ЗНАТИ
ВІДЕО
ВИДАННЯ КАФЕДРИ
АРХІВ НОВИН
КОНТАКТИ
Інструменти